Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Emeryci protestują przeciwko wypłatom jednorazowego dodatku zamiast corocznej waloryzacji emerytur

Około 50 emerytów i rencistów protestowało przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku przeciw brakowi waloryzacji ich świadczeń. Protestujący mieli ze sobą transparent „Żądamy corocznej pełnej rewaloryzacji rent i emerytur. Dość nędzy i upokorzeń" i flagi Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. „Rezygnacja rządu z corocznej waloryzacji rent i emerytur oznacza aprobatę władzy dla dalszego obniżania poziomu naszego życia" – mówił podczas demonstracji przewodniczący Rady Wojewódzkiej Krajowej Partii Emerytów i Rencistów Jan Kwieciński.

Leszek Zych z Krajowej Partii Emerytów i Rencistów na zakończenie demonstracji przekazał dyrektorowi generalnemu Urzędu Wojewódzkiego - Ewie Wojewódko - pismo do wojewody z postulatami demonstrujących. W petycji przekazanej dyrektor generalnej Krajowa Partia Emerytów i Rencistów przeciwna jest między innymi jednorazowym dodatkom, które zastąpić mają waloryzację rent i emerytur. Nie wszyscy emeryci i renciści by je otrzymali. Prawo do tego świadczenia będzie miało około 6 i pół miliona z 10 milionów wszystkich emerytów. Osoby, których dochód nie przekracza tysiąca dwustu złotych brutto, otrzymają w tym roku jednorazowy dodatek pieniężny, który będzie wynosił od 150 do 330 zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę