Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rodacy rodakom...

Ufundowany przez rodaków sztandar Szkoły Średniej w Mejszagole na Litwie wręczyła Prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży Hanka Gałązka. Uroczystość przekazania sztandaru szkole połączono z uroczystością nadania jej imienia ks. Józefa Obrembskiego w dniu 101 rocznicy urodzin i imienin księdza prałata.

ks. Józef Obrembski i Hanka Gałązka (po lewej)
ks. Józef Obrembski i Hanka Gałązka (po lewej)
Ks. Józefa Obrembski  urodził się w Skarżynie Nowym na ziemi łomżyńskiej. Dziś jest wielkim autorytetem dla Polaków z Wileńszczyzny, ukochanym patronem nie tylko szkoły, ale i wszystkich w których sercach są dwie ojczyzny Polska i Litwa.
W uroczystości nadania imienia  ks. Józefa Obrembskiego szkole w Mejszagole uczestniczyli m.in. nuncjusz apostolski w Wilnie – legat papieski abp Peter Stefan Zubringen, Konsul Generalny RP w Wilnie oraz goście z Polski wśród których byli także przedstawiciele łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska z jej prezesem Hanką gałązka na czele.
- To była wielka chwila dla ks. prałata, który dziękował ze „swego pałacyku” licznie zebranym mieszkańcom Mejszagoły, gościom i fundatorom – podkreśla Hanka Gałązka, która do Mejszagoły pojechała z prezentem w postaci sztandaru szkoły z wizerunkiem ks. Obrembskiego.
Sztandar ufundowali radni miasta Wysokie Mazowieckie – miasta którego Honorowym Obywatelem jest ks. Obrembski, a także Agencja Usług Turystycznych „Baltica Travel” w Łomży,  Zakład Wody i Kanalizacji w Wysokiem Mazowieckiem, członkowie i sympatycy Łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę