Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wysoki stan wody utrzymuje się w podlaskich rzekach.

Wiele gospodarstw na terenie województwa jest podtopionych albo zagrożonych zalaniem. To efekt wysokiego poziomu podlaskich rzek. Biebrza przekroczyła już stan alarmowy na odcinku między Sztabinem a Burzynem. Na pozostałych rzekach przekroczony jest stan ostrzegawczy. Tak wysoki poziom wody nie dziwi mieszkańców nadrzecznych miejscowości. Są przyzwyczajeni do tego, że woda zbliża się do podwórek, albo zalewa ich część. Często jest tak, że woda jest nawet w budynkach gospodarczy mówią mieszkańcy Włochówki koło Wizny.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Wiktor Radziszewski, nikogo nie dziwi to, że jest wysoka woda, tylko to kiedy wystąpiła. Zazwyczaj taki poziom Narew osiągała dopiero pod koniec marca albo w kwietniu. Jak twierdzą hydrolodzy, jeżeli nie będzie obfitych opadów deszczu, woda niedługo powinna zacząć opadać.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę