Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Episkopat w Licheniu: Zło w ustawach

- Rząd podejmuje działania wrogie rodzinie - mówił w piątek bp Stanisław Stefanek o ustawie o świadczeniach rodzinnych. Podczas 328. zebrania plenarnego Episkopatu w Licheniu biskupi nie szczędzili krytyki ustawie. - Władze tworzą prawo zapewniające dobre samopoczucie nielicznym homoseksualistom przez legalizację ich związków, a normalne rodziny sięgają po rozwody, by móc przeżyć - powiedział bp Stefanek, przewodniczący rady ds. rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Krytykował też m.in. skrócenie urlopów macierzyńskich, projekt ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn oraz o ochronie zdrowia reprodukcyjnego.


Podczas dwudniowych obrad biskupi zapoznają się też m.in. z badaniami socjologicznymi na temat stanu Kościoła w Polsce. Z raportu wynika, że w naszym kraju wzrasta liczba ludzi głęboko wierzących i systematycznie praktykujących. Równocześnie jednak coraz więcej osób wybiórczo akceptuje normy moralne, zwłaszcza w dziedzinie życia seksualnego.

Obrady zakończą się w sobotę uroczystością poświęcenia największego polskiego kościoła - wybudowanej w ciągu dziesięciu lat świątyni Matki Bożej w Licheniu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę