Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

250 złotych za sikanie

Wczoraj o godz. 15 w Łomży przy ul. Konstytucji 3 Maja policjanci zatrzymali mężczyznę, który sikał w miejscu publicznym. Dziś jest on już skazany. Ma zapłacić 250 zł grzywny – podała na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna.

Jak relacjonuje Współczesna, policjanci którzy zatrzymali sikającego mieszkańca Łomży poddali go badaniom na zawartość alkoholu. Okazało się, że człowiek ten miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziś jego sprawa trafiła do sądu rejonowego, który w trybie 24-godzinnym wydał wyrok i kazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 250 zł.

Dodajmy, że o tym jak szybko może działać wymiar sprawiedliwości jako pierwsi w regionie na własnej skórze przekonali się dwaj mieszkańcy Kolna. Jak podkreśla prokurator Maria Kudyba – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży - obaj to pijani kierowcy, których w poniedziałek i wtorek zatrzymano w Kolnie. Pierwszy z nich miał 0,77 alkoholu w wydychanym powietrzy, a drugi nieco mniej 0,67.
Pijani korowcy w Kolna to pierwsi skazani w całym okręgu łomżyńskim (obejmującym teren byłego województwa łomżyńskiego) w trybie sądów 24-godzinnych. Sikający łomżanin byłby zatem trzecim z szybkim wyrokiem.

Sądy 24-godzinne orzekają m.in. w takich sprawach, jak wybryki chuligańskie, zniszczenie mienia, groźby karalne, znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę