Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni w Wysokiem Mazowieckiem zmienili uchwałę pod wpływem rodziców.

Podczas specjalnej sesji Rady Gminy unieważnili swoją decyzję sprzed kilku tygodni. Zgodnie z nią blisko 200 dzieci musiałoby zrezygnować z nauki w dobrze wyposażonych szkołach w Wysokiem i wrócić do małych wiejskich szkół. Dzięki temu gmina miała zaoszczędzić na kosztach dowożenia dzieci do szkół w mieście. Podczas dzisiejszej sesji sama zmiana zajęła radnym kilka minut. Ponad godzinę trwał za to festiwal wzajemnych pretensji.

Sesja zaczęła się od blisko 20 minutowego expose wójta gminy Wysokie Mazowieckie, Henryka Wyszyńskiego. Wójt protest rodziców uznał za spisek jego politycznych przeciwników. "Pikieta to protest niedowartościowanych osób, które genetycznie mają zakodowane sianie zamieszania i plotek" - powiedział na rozpoczęcie sesji. Radni poprosili o wyjaśnienia także obecnego na sesji burmistrza Wysokiego Mazowieckiego, Jarosława Siekierko, bo jak przyznał jeden z nich - nie wiedzieli już o co chodzi ze sporną uchwałą. Burmistrz wyjaśnił, że uchwała to jednocześnie informacja dla dyrektorów miejskich szkół, żeby od pierwszego września nie uwzględniali dzieci z terenu gminy przy planowaniu liczby klas. Spowodowałoby to, że prawie 200 dzieci nie mogłoby od pierwszego września chodzić do miejskich szkół. Radni pod wpływem obecnych na sali kilkudziesięciu rodziców niemal jednomyślnie przegłosowali unieważnienie poprzedniej uchwały. Mieszkańcy winą za zamieszanie obarczają władze gminy. Podczas sesji swoje niezadowolenia wyrażali w bardzo ostrych słowach. Na całym zamieszaniu najbardziej skorzystają jednak sami radni. Do końca kadencji wyborcy zapewne zapomną o całym zamieszaniu, a diety za obecność na sesji nadzwyczajnej zasili ich konta.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę