Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rycerze ruszają na zamek w Gniewie

Rekonstrukcja wydarzeń z XIII wieku - to sposób na życie i spędzanie wolnego czasu członków bractwa rycerskiego z Łomży. W ramach projektu Polska Dzielnicowa spotykają się z bractwami z Polski i zagranicy na Turniejach, podczas których kultywują średniowieczne tradycje. Śpią na podzamczu, ubierają się jak nasi przodkowie z XIII wieku i walczą ich bronią. Do poniedziałku rycerze z Łomży i Białegostoku będą walczyli na zamku w Gniewie. Jak mówi Krzysztof Babiński z łomżyńskiego Bractwa św. Krzysztofa ta impreza to wyprawa w przeszłość.

Przez kilka dni członkowie bractw żyją bez telefonów, samochodów i internetu - starają się korzystać tylko z tego jest zgodne z XIII wieczną myślą techniczną. W spotkaniu bierze udział kilkudziesięciu rycerzy z Polski, Kaliningradu i Murmańska. Turniej na zamku w Gniewie to kolejna impreza organizowana przez łomżyńskie bractwo rycerskie, które opracowało projekt Polska Dzielnicowa. Jeszcze w tym roku w ramach projektu bractwa rycerskie spotkają się w Nowogrodzie podczas Mazovii 2007 i podczas turnieju na Pustyni Błędowskiej.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę