Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wypadki w rolnictwie

1200 wypadków w ciągu roku, czyli średnio ponad 3 każdego dnia, wydarzyło się podczas pracy w rolnictwie w ubiegłym roku - wynika z raportu przygotowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zambrowie. Najbardziej niebezpieczna jest praca rolników w gospodarstwach wyspecjalizowanych i nowocześnie zmechanizowanych. Z analizy wypadków wynika, że najczęściej są to upadki w wyniku potknięcia, poślizgnięcia lub - najbardziej groźne dla zdrowia - upadki z wysokości.

Dalej pod względem częstotliwości plasują się urazy spowodowane przez zwierzęta hodowlane - uderzenia, przygniecenia i pogryzienia. Przy pracach związanych z hodowlą bydła mlecznego powstał co drugi zgłoszony w u.r. wypadek. Na kolejnym miejscu w tej statystyce są wypadki podczas pracy z maszynami i urządzeniami stosowanymi w gospodarstwie. Tutaj szczególną grupę stanowią konstrukcje autorstwa samych rolników, które stały się przyczyną kilkudziesięciu wypadków w 2006 roku. Najczęściej były to własnoręcznie zrobione drabiny. Jako ciekawostkę ale i ostrzeżenie można potraktować fakt, że najbardziej niebezpieczną porą tygodnia, kiedy najczęściej dochodziło do wypadków w u.r. było poniedziałkowe popołudnie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę