Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga kolekcjonerzy! Od jutra można będzie kupić dwuzłotówki z wizerunkiem Katedry Łomżyńskiej

Już jutro Narodowy Bank Polski wyemituje okolicznościową monetę dwuzłotową z wizerunkiem Katedry Łomżyńskiej. Z tej okazji już dziś urząd miejski w Łomży i narodowy bank polski ogłaszają specjalny konkurs historyczny dla uczniów z łomżyńskich szkół. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o historii Łomży. Konkurs będzie obejmował zagadnienia historyczne od czasu uzyskania przez nadnarwiański gród praw miejskich (15 czerwca 1418 roku) aż do dnia dzisiejszego.

Szkoły powinny zgłosić swoich reprezentantów tylko do 7 marca w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży, przy ul. Farnej 1. Finał odbędzie się 19 marca w auli im. Hanki Bielickiej przy Placu Kościuszki 3. Na laureatów oczekują atrakcyjne nagrody. Narodowy Bank Polski emituje milion monet z 500-letnią Katedrą Łomżyńską na rewersie. Trafi ona do obiegu już 6 marca. Złotą łomżyńską dwuzłotówkę będzie mógł mieć każdy. Będą one wymieniane po cenie nominalnej, czyli za 2 złote w urzędach pocztowych na terenie miasta. Łomża na złotej monecie znalazła się w ramach kolekcjonerskiej serii “Historyczne miasta w Polsce”. Zespół historyków pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza spośród polskich miast wybrał 32 najstarsze. Przy wyborze brano pod uwagę przynajmniej 500-letnie tradycje samorządowe, istotne znaczenie w dziejach Polski, niepospolity wkład w zasób kultury i rolę w strukturach administracyjnych kraju. Łomża w tej kolekcji jest jedynym miastem z północno-wschodniej Polski.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę