Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów

Główne zdjęcie
bocian

W lipcu bieżącego roku, we wszystkich krajach gniazdowania bociana białego Ciconia ciconia odbędzie się już VI Światowe Liczenie tego gatunku. Odbywa się ono co 10 lat, a ostatnie miało miejsce w latach 1994/95 i wykazało na terenie Polski ok. 40,9 tys. par bociana białego (na całym świecie - 200 tys. par). Liczenie na terenie powiatu łomżyńskiego odbędzie się w dniach od 10 do 30 lipca. Będą prowadzić je pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie wsparci przez wolonatariuszy.

W odniesieniu do każdego gniazda będą zbierane takie informacje, jak: umiejscowienie gniazda, ilość młodych (liczenie odbywa się wtedy kiedy widać już wyraźnie młode w gnieździe), adres najbliższej posesji, miejscowość, gmina, województwo oraz nazwisko kontrolującego.
Ze względu na dość duży obszar objęty liczeniem (9 gmin powiatu łomżyńskiego), poszukiwani są chętni do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Ochotników gotowych do liczenia boćków na terenie konkretnych gmin prosimy o zgłaszanie się telefonicznie - pod nr telefonu (086) 219 20 81, bądź pocztą elektroniczną na adres: e-mail: nitkacy.wizna@interia.pl.
Osobą koordynującą działania na terenie powiatu łomżyńskiego jest Tomasz Nitkiewicz, pracownik Muzeum Przyrody w Drozdowie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę