Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pomnik legendarnego dowódcy partyzanckiego, Huzara chce wznieść w Wysokiem Maz. Fundacja Pamietajmy

Pomnik legendarnego dowódcy partyzanckiego, kapitana Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" i jego podkomendnych!chce wznieść w Wysokiem Mazowieckiem Fundacja "Pamiętamy". Park miejski w Wysokiem jest najlepszą lokalizacją na to upamiętnienie, ponieważ w tym powiecie Kazimierz Kamieński urodził się, wykształcił i tu walczył - argumentują pomysłodawcy. Legendarny "Huzar" pozostawał w podziemiu wraz ze swymi podkomendnymi aż do 1952 roku walcząc i z wojskami radzieckimi i niemieckimi i z władzą ludową. Został za to osądzony w procesie pokazowym i skazany na karę śmierci w 1953 roku.

Fundacja chce ponieść wszystkie koszty upamiętnienia- do władz miasta zwróciła się z prośbą o wskazanie lokalizacji i wyrażenie na nie zgodę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę