Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pomyłka aptekarza omal nie doprowadziła do śmierci siedmiolatka spod Wysokiego Mazowieckiego

7-letniemu Tomkowi lekarz rodzinny przepisał lek stosowany w chorobach układu moczowego. Natomiast farmaceuta wydał na tę receptę specyfik obniżający ciśnienie i stosowany w chorobie wieńcowej u osób starszych, którego podawanie zabronione jest dzieciom. Chłopiec, po rozpoczęciu kuracji zaczął tracić przytomność i wymiotować. Ojciec zawiózł go więc do lekarza, który odkrył pomyłkę farmaceuty.

Ten przyznał się do pomyłki i narażenia tym samym zdrowia i życia chłopca i dobrowolnie poddał się karze: 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 600 zł grzywny, i 500 zł odszkodowania poszkodowanemu chłopcu.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę