Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Katedra na „złotej” dwuzłotówce

Licząca ponad 500 lat Katedra znalazła się na rewersie łomżyńskiej dwuzłotówki. Narodowy Bank Polski wypuści 1 milion takich monet. Trafi ona do obiegu już 6 marca. Złotą łomżyńską dwuzłotówkę będzie mógł mieć każdy. Monety będą wymieniane po cenie nominalnej, czyli za 2 złote w pięciu urzędach pocztowych na terenie miasta.


Łomża na złotej monecie znalazła się w ramach kolekcjonerskiej serii „Historyczne miasta w Polsce”.  Specjalny zespół historyków, pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza spośród polskich miast wybrał 32 najstarsze i najbardziej zasłużone. Przy wyborze brano pod uwagę przynajmniej 500-letnia tradycja posiadania samorządów, istotne znaczenie w dziejach Polski, ważny wkład w zasób jej kultury i rolę w strukturach administracyjnych kraju.
Dodajmy, że Łomża w kolekcji znalazła się jako jedyne miasto z północno-wschodniej Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę