Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Żaden z krewnych kandydatów PO nie został aresztowany w związku z nielegalną fabryką papierosów

Gazeta Wyborcza w Białymstoku musi zamieścić na swoich łamach sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule zatytułowanym „Papierosy szkodzą zdrowiu” (GW w B 8.06.2004r) jakoby w związku z likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Łomży wśród 9. zatrzymanych był także brak kandydata do europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej. Dziś Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrywał pierwszą w tej kampanii sprawę wniesioną na podstawie ordynacji wyborczej. Takiego rozstrzygnięcia domagało się dwóch łomżyńskich kandydatów z listy PO Jacek Piorunek i Marek Przeździecki. Obaj żądali sprostowania twierdząc, że podana przez Gazetę Wyborczą w Białymstoku informacja jest nieprawdziwa i że godzi w dobre imię partii politycznej oraz samych kandydatów. Twierdzili, iż żaden z krewnych kandydatów znajdujących się na ich liście do Europarlamentu nie został w związku z opisaną w Gazecie sprawą aresztowany.

To samo kandydaci oświadczyli też na dzisiejszej rozprawie. Dodatkowo łomżyński Sąd otrzymał z Białegostoku listę osób tymczasowo aresztowanych w sprawie nielegalnej fabryki papierosów. Sąd ustalił, że żadna z osób na tej liście nie jest ani rodzeństwem, ani krewnym, ani powinowatym kandydatów Platformy Obywatelskiej – Jacka Piorunka i Marka Przeździeckiego.
Na sali rozpraw, mimo wysłanego przez sąd zawiadomienia, nie było przedstawiciela Gazety Wyborczej w Białymstoku.
W związku z powyższym sędzia Joanna Rawa nakazał Gazecie Wyborczej w Białymstoku zamieszczenie sprostowania w ciągu 24 godzin. Wyrok nie jest prawomocny. Na to postanowienie przysługuje zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę