Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dwa mosty i droga krajowa nr 65 w rejonie Osowca w BPN są zagrożone zalaniem

Dwa mosty i droga krajowa nr 65 w rejonie Osowca w Biebrzańskim Parku Narodowym są zagrożone zalaniem. W wyniku powstania zatoru lodowego na Kanale Rudzkim, łączącym rzekę Ełk z Biebrzą , woda nie spływa do Biebrzy, tylko cofa się i zatapia okoliczne tereny Parku.

Sytuacje w Biebrzańskim Parku Narodowym monitorują Centra Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku i Mońkach. Jak mówi Wiesław Miciński z białostockiego Centrum Zarządzania Kryzysowego droga krajowa w okolicach Osowca jest przejezdna jednak występują na niej utrudnienia. Jest tam ograniczenie prędkości. Wzdłuż drogi ułożone są worki z piaskiem żeby zabezpieczyć przed przelaniem się wody. Ruch na mostach na razie odbywa się na bieżąco. O sytuacji powiadomiony został Wojewódzki Sztab Wojskowy, który ma skierować żołnierzy do usunięcia zatoru lodowego na Kanale Rudzkim. Na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi. Tymczasem synoptycy zapowiadają, że z upływem dnia będą pogarszały się także warunki na podlaskich drogach. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu i mżawki. Może to powodować gołoledź. Bardzo ślisko będzie dziś wieczorem, w nocy oraz jutro rano. Może to powodować utrudnienia w komunikacji, wzmożone ryzyko wypadków drogowych, śliskość chodników, dróg i jezdni.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę