Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

13-latek z Kolna jednym telefonem postawił na nogi kilkadziesiąt osób

Nastolatek wybrał przypadkowy numer telefonu mieszkańca wsi pod Kolnem i powiedział, że w jego domu podłożeno bombę. Nie zdawał sobie sprawy, że nie pozostanie anonimowy. W środę wieczorem w jednym z domów w powiecie kolneńskim zadzwonił telefon. Właściciel usłyszał w słuchawce chłopięcy głos. Rozmówca oznajmił, że w domu jest bomba, a jego mieszkańcy mają trzy godziny na opuszczenie budynku. Po tym młodzieniec odłożył słuchawkę.

Zaniepokojony właściciel od razu poprosił o pomoc policję. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kolnie sygnał potraktował bardzo poważnie. Po kilku minutach mieszkańcy budynku byli już ewakuowani. Policyjni pirotechnicy ze specjalnie szkolonymi psami przeszukali posesję. Na szczęście informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Kilkanaście godzin później policjanci ustalili skąd pochodził telefon oraz kto dzwonił. Okazało się, że autorem alarmu jest 13-latek z Kolna. Funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu, tuż po powrocie ze szkoły. Chłopak przyznał się, że to on bawiąc się telefonem wykręcił przypadkowy numer. Nie spodziewał się, że swoim zachowaniem wywoła takie następstwa. Teraz 13-letni Karol odpowie przed sądem rodzinnym. Jego rodzice natomiast mogą liczyć się z poniesieniem kosztów akcji. Policjanci przypominają, że w większości przypadków sprawcy fałszywych alarmów są ustalani i karani. Każdy taki „mały żart” kończy się dużymi konsekwencjami.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę