Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Magia Radia - wystawa starych odbiorników

„MAGIA RADIA” - Polskie Radio Białystok oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają w sobotę, 17 lutego 2007 roku, o godzinie 12.00 do salonu wystawowego przy ul. Długiej 13 w Łomży na wernisaż wystawy starych odbiorników radiowych, które znalazły się w zbiorach Radia dzięki ofiarności słuchaczy uczestniczących w akcji „Podaruj nam trochę historii” . Uwaga !!! Wystawa jest przedłużona do 21.03.2007 roku.

 

Historia polskiej radiofonii sięga dwudziestolecia międzywojennego. Pierwsze próby nadawania sygnałów radiowych z polowych radiostacji przejętych od zaborców podjęte zostały w listopadzie 1918 roku, 1 lutego 1925 roku - po paru latach prób technicznych - uruchomiono próbną stację nadawczą, w rok później pierwszą publiczną stację nadawczą Polskiego Radia. W latach 20. rozpoczęto także produkcję odbiorników radiowych.

Wśród kilkudziesięciu odbiorników zaprezentowanych na wystawie są egzemplarze wyprodukowane przed II wojną światową przez firmy niemieckie (Lumophon), kołchoźniki używane w latach 40. i 50. oraz powojenne odbiorniki Pionier, Figaro, Orion, Stolica, Sonatina, Aida, Etiuda,Tatry, Narew, Jubilat, Contessa, Śnieżka i inne, także przenośne ( Szarotka, Krokus, Jowita) oraz z wbudowanymi gramofonami (Viola, Giewont). Ekspozycję wzbogacają stare plakaty radiowe, zdjęcia i archiwalne nagrania sprzed kilkudziesięciu lat.Kuratorem wystawy jest Pani Gabriela Walczak z Polskiego Radia Białystok.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

Grzegorz Gwizdon
pt, 09 lutego 2007 15:55
Data ostatniej edycji: wt, 13 marca 2007 13:36:12

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę