Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Rewelacyjne występy biegaczy LUKS-u w Spale

Główne zdjęcie
Daniel Chyliński mieszkaniec Rakowa Nowego (Gm. Mały Płock) uczeń ZSEiO w Łomży, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski, na zdjęciu po rekordowym biegu na 400 m

Daniel Chyliński zawodnik LUKS „PREFBET” Śniadowo podczas rozgrywanego w Spale Meetingu ustanowił najlepszy w dziejach polskiej lekkiej atletyki wynik juniorów młodszych w biegu na 400 m w hali. Daniel Chyliński ten dystans pokonał w czasie 51.13 sek.. Dodajmy, że poprzedni najlepszy wynik był o 0,12 sek. gorszy i uzyskany został przed 12 laty.}

Magdalena Stankiewicz na najwyższym podium
Magdalena Stankiewicz na najwyższym podium
Trener Andrzej Korytkowski wraz z trójką medalistów HMPJ
Trener Andrzej Korytkowski wraz z trójką medalistów HMPJ
- Bardzo się cieszę, że Daniel uzyskał ten wynik bo chociaż oficjalnie nie notuje się na 400m rekordów to jednak świadomość, że nikt nigdy w tej kategorii wiekowej  w Polsce nie pobiegł szybciej 400m robi bardzo duże wrażenie – mówi Andrzej Korytkowski trener biegaczy z  LUKS „PREFBET” Śniadowo.
Trener dodaje, że mam nadzieję, że limit pecha jaki ostatnio prześladował zawodników tego klubu w Spale został przerwany. Przypomnijmy Arkadiuszowi Wojno podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów młodszych zabrakło 0.34 sek do pobicia rekordu Polski w biegu na 300 metrów, a Danielowi Chylińskiemu 10 dni przed tymi mistrzostwami zabrakło 0,7 sek. w biegu 600 m do rekordu Polski.

Podczas meetingu w Spale bardzo dobrze zaprezentowali się też inni zawodnicy LUKS-u. Arkadiusz Wojno w biegu na 300m zajął drugie miejsce wyrównując rekord życiowy (35.61), Paweł Olszewski (Mechaniak Łomża) był trzeci (36.56 – rekord życiowy), a Grzegorz Jamiołkowski (GP Sokoły) czwarty (38.56 – rekord życiowy).
Wśród seniorek nasza złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów na 800m Magdalena Stankiewicz tym razem wystąpiła w biegu o połowę krótszym i  wygrała swoją serię z czasem 57.94 (halowy rekord życiowy), w biegu na 1000 m Justyna Kijek uzyskała bardzo dobry wynik 2.58,66 co jest jej rekordem życiowym również z otwartego stadionu.

Najbliższe plany startowe biegaczy z LUKS „PREFBET” Śniadowo to ewentualnie jeszcze jeden start w meetingu halowym i już po krótkim odpoczynku czas szykować się do sezonu letniego.
W tym roku są Mistrzostwa Świata Juniorów młodszych w Ostrawie i Mistrzostwa Europy Juniorów w Hengelo i trójka medalistów klubu ma szanse powalczyć o minima na te imprezy.
- Mi osobiście nie podoba się jeśli ktoś opowiada co to on i jego zawodnicy nie osiągną, a potem jak to było w ostatnich 2 latach z zapowiedzi wychodzą „nici”, albo dosadniej „lipa”. W sporcie trzeba uczyć pokory i skromności bo bufonada nie popłaca – mówi trener Korytkowski.
- Jak do tej pory aura bardzo sprzyjała naszym przygotowaniom (z wyjątkiem ostatnich dni) jednak najlepszy okres nie zapowiada się różowo, bo o ile skoczkowie, miotacze i też sprinterzy mogą osiągać dobre wyniki nie wychodząc z siłowni i sali o tyle dla biegaczy jest potrzebne chociaż sucha powierzchnia do biegania, mróz można jakoś znieść, ale po lodzie i śniegu nie da się biegać, a każdy stracony lub niepełny trening to straty setnych, tysięcznych, a w sezonie może tego zabraknąć – podkreśla Andrzej Korytkowski.
- Miejmy nadzieję, że chociaż choroby i kontuzje będą nas omijały bo jeśli tak będzie to możemy myśleć o dobrych wynikach, rekordach życiowych i innych też - mówi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę