Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga na oszustów oferujących pracę za granicą!

Chciał wyjechać do pracy za granicę - w ostatniej chwili odkrył, że pośrednik może być naciągaczem. Jeden z mieszkańców Łomży szukał pracy we Włoszech. Przed wyjazdem postanowił jednak, że sprawdzi swoje przyszłe miejsce pracy. Po kilku telefonach do Włoch i sprawdzeniu firmy w Internecie okazało się, że może to być kolejny nieuczciwy pośrednik. Pan Jacek z Łomży znalazł ofertę firmy z Fosdinovo koło Genui. Miał montować klimatyzację, dostawać 800 euro miesięcznie i mieć zapewnione wyżywienie i nocleg. Postanowił jednak sprawdzić, czy firma rzeczywiście istnieje.

O pomoc poprosił kuzynkę, która mieszka we Włoszech. Nie udało się jej skontaktować z potencjalnym pracodawcą - jej telefony odbierała pracownica infolinii. Telefony z polskich numerów odbierał jednak polski pośrednik. Pan Jacek zaczął też szukać w Internecie . Na forum trafił na informacje od Polaków, którzy byli na miejscu i potwierdzali, że Adam, czyli pośrednik, który rozmawia z kandydatami do pracy to oszust, a firma należy do Niemca i z Włochami nie ma nic wspólnego. Podobne przypadki zdarzają się bardzo często - przyznaje Krzysztof Leończak z łomżyńskiej policji. W tej chwili policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie, w której poszkodowanych jest ponad 100 osób, w tym kilka z województwa podlaskiego. Wpłacały kilkaset złotych pośrednikom, którzy mieli im znaleźć pracę w Anglii. Zamiast pracy otrzymywali później ksero ogłoszeń z angielskich gazet. Dlatego policjanci proszą o dokładane sprawdzenie ofert przed wyjazdem za granicę. Łomżyński przykład pokazuje, że warto to zrobić.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę