Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Głosował za Czerniawskiego, może iść na 5 lat do więzienia

Poświadczenie nieprawdy zarzuca prokuratura posłom Janowi Chaładajowi i Stanisławowi Jarmolińskiemu, którzy głosowali w Sejmie za nieobecnych kolegów z SLD. W marcu 2003 r. Chaładaj głosował za nieobecnego w Sejmie Mieczysława Czerniawskiego w sprawie wotum nieufności dla ministra infrastruktury Marka Pola. W śledztwie obaj Chaładaj i Jarmoliński (który wówczas głosował za Alfreda Owoca) nie przyznali się do zarzutu i odmówili składania wyjaśnień. Z ustaleń prokuratury wynika, że Chaładaj miał oddać 6 głosów za Czerniawskiego.


Dowodami w sprawie są m.in. wydruki głosowań, ich zapisy telewizyjne (m.in. z TAI i TVN-24) oraz zeznania zainteresowanych posłów, a także posła RKN Roberta Luśni, który odkrył fakt podwójnego głosowania.
"Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że karty do głosowania posłów Czerniawskiego i Owoca zostały użyte wbrew woli dysponentów". W prokuraturze Czerniawski zeznał, iż "nie pamięta, czy zostawił kartę w czytniku".
Dodajmy, że za głosowanie za kolegów wszyscy czterej zostali wykluczeni z klubu SLD. Teraz Chaładajowi i Jarmolińskiemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę