Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wystawa rzeźby i rysunku Ewy Janus " Warstwy czasu"

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży zaprasza w okresie od 13 stycznia do 11 lutego br. do obejrzenia wystawy rzeźby i rysunku Ewy Janus. Wernisaż w sobotę, 13 stycznia br., o godz.12.00 w salach galerii w Łomży, przy ul.Długiej 13

 

Ewa Janus jest absolwentką Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie.Studiowała w pracowni prof. Stefana Borzęckiego.Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów (z Medalem Rektora ) w 1991 roku została pracownikiem naukowo-dydaktycznym na macierzystej uczelni.W latach 1994-95 otrzymała stypendium i odbyła staż w pracowni prof. Alfio Mongelliego, na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Ewa Janus jest obecnie adiunktem na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie, prowadzi pracownię rysunku dla studentów II-IV roku oraz pracownię rzeźby dla I i II roku studiów licencjackich. Artystka zajmuje sie głównie małą formą rzeźbiarską, medalierstwem i rysunkiem. Jako tworzywo stosuje cynę, brąz i aluminium. Jej bogate w metafory i skojarzenia prace mają liryczny charakter, choć niekiedy zaprawione są nutką ironii. Na wystawie w Łomży zaprezentuje kompozycje reliefowe i rysunki, których tematem są rozważania egzystencjalne i odniesienia do historii. Ekspozycja będzie czynna do 11 lutego 2007 roku.

Karolina Sklodowska - kierownik galerii


Grzegorz Gwizdon
wt, 09 stycznia 2007 09:22
Data ostatniej edycji: wt, 09 stycznia 2007 11:59:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę