Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Pijani kierowcy jeżdżą pośród nas

W ciągu 9 miesięcy tego roku na drogach województwa podlaskiego doszło do 809 wypadków, w których 147 osób zginęło, a 1043 zostało rannych. 92 spośród tych zdarzeń spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Ogółem w ciągu 3 kwartałów tego roku policjanci zatrzymali tu już 5 298 nietrzeźwych kierowców.

Pijani jeżdżą rowerami, motorami, samochodami osobowymi i największymi ciężarówkami. Policjanci codziennie zatrzymują po kilkanaście osób, które mimo, że piły alkohol bez większych przeszkód siadają za kierownice swoich samochodów i nie rzadko wiozą śmierć lub przynajmniej kalectwo. Tak było m.in. Wczoraj, gdy w Czeremsze pijany kierowca poloneza potrącił 10-letnią dziewczynkę jadącą rowerem. Dziecko z urazem nogi zostało przewiezione do szpitala, a 47-letni kierowca poloneza zatrzymany przez policję. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Lekceważenie przepisów oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu wsparte w niektórych wypadkach tzw. cichym społecznym przyzwoleniem to niemal gotowy przepis na drogową tragedię. - podkreślają policjanci.
cz
pon, 23 października 2006 22:00
Data ostatniej edycji: wt, 24 października 2006 07:01:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę