Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Pierwsi i ostatni

Przedwyborczy wyścig nabiera tempa. W Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży listy kandydatów na radnych zarejestrowały już cztery komitety wyborcze. Zarejestrował się tam też już pierwszy kandydat na prezydenta miasta. O najważniejszy fotel w budynku przy Starym Rynku 14 ubiega się Eugeniusz Ochryciuk.

Dziś mija termin rejestracji list kandydatów na radnych. Terytorialne Komisje Wyborcze będą czekały na listy z kandydatami do północy. Choć zgłoszeń można dokonywać już od ponad tygodnia tradycyjnie większość działaczy wyborczych czeka z tym na ostatnią chwilę.
W Łomży cztery komitety wyborcze zarejestrowały dotychczas ponad 120 kandydatów na radnych.
Miejskiej Komisji Wyborczej został zgłoszony także pierwszy kandydat na prezydenta miasta. Zgłoszeń takich mogą dokonać jedynie komitety, które swoje listy kandydatów na radnych zarejestrowały w co najmniej połowie okręgów wyborczych, a termin zgłoszenia mija dopiero w środę 18  października.
Od wczoraj oficjalnym kandydatem na prezydenta Łomży jest Eugeniusz Ochryciuk. 53-latek zasłynął jako zarządca łomżyńskiego PKS-u. W zakładzie w ubiegłym roku wybuchł strajk, a jednym z głównych postulatów załogi było odwołanie Ochryciuka z zajmowanej funkcji.  
   
Od dziś wszyscy mogą na bieżąco śledzić rejestrację list wyborczych. Państwowa Komisja Wyborcza uruchomiła właśnie serwis internetowy: www.wybory2006.pkw.gov.pl gdzie publikowane są dane dotyczące poszczególnych okręgów wyborczych w każdej jednostce samorządowej.    

cz
pt, 13 października 2006 06:10
Data ostatniej edycji: pt, 13 października 2006 09:55:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę