Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

60. rocznica zakończenia bitwy na Monte Cassino w Łomży

W 60. rocznicę zakończenia bitwy na Monte Cassino, w Łomżyńskim Muzeum północno-Mazowieckim otwarta została wystawa zatytułowana "Polskie siły Zbrojne na zachodzie - bitwa o Monte Cassino". W jej otwarciu uczestniczył mn.in. biskup Tadeusz Zawistowski oraz wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński. Cała ekspozycja składa się z eksponatów zbieranych przez całe lata przez łomzyńskiego kolekcjonera Kazimierza Szczechurę. Są tu więc m.in. mapy wojskowe, obrazujące plan walk o Wzgórze Monte Cassino, elementy ówczesnego żołnierskiego ekwipunku, dystynkcje wojskowe z 2. Korpusu, portrety dowódców wojsk polskich na zachodzie, odznaczenia, medale i dyplomy.

Bogato dokumentowany jest też dział korespondencji polskich żołnierzy z rodzinami w kraju. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia. Podczas wernisażu ogłoszOno wyniki IX edycji konkursu o Bursztynowego Kierca. Za najbardziej zasłużonych dla wspierania incijatyw łomzyńskiego muzeum tym razem uznano krakowską artystę Maritę Benke - Gajda oraz Zakład Usług Informatycznych w Łomzy. (Kłosiński)

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę