Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

BIEGAJ RAZEM Z NAMI

Łomżyński Klub Biegowy został założony w listopadzie 2002r. Celem, jaki przyświecał założycielom, była popularyzacja masowych biegów jako zdrowego stylu życia oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uprawiania sportu. Jak twierdzi Mieczysław Borowy, prezes Zarządu Głównego TKKF, „systematyczne bieganie – jako forma rekreacji – jest uniwersalnym sposobem na przedłużenie sprawności fizycznej i dłuższe życie. Zaletą tej formy ruchu jest to, że można ją uprawiać niemal w każdych warunkach. Miejscem do biegania mogą być nie tylko stadiony, ale również parki, łąki, lasy, osiedlowe uliczki... Biegać mogą wszyscy – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej.”

Trasa biegów
Trasa biegów
Skąd wziął się pomysł założenia takiego klubu? Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Mariusz Niziński, dyrektor biegu. Swoją pasją sportową
i zdrowym stylem życia, jaki prowadzi i propaguje od dawna, „zaraził” wielu ludzi. Od kilku lat prowadzi społecznie (od wiosny do jesieni) treningi biegowe z chętnymi uczniami łomżyńskich szkół. Wielu z tych biegaczy zdobywa puchary, statuetki i nagrody rzeczowe w cyklu biegowym Grand Prix Łomża, którego organizatorem jest ŁKB.

Wszyscy, którzy pracują przy organizacji biegów, czuwają nad ich prawidłowym przebiegiem, pozyskują sponsorów na nagrody i puchary, robią to społecznie, nie czerpią z tego żadnych korzyści. Jest to liczna grupa przyjaciół, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie. Ważnymi filarami działalności klubu są jego dyrektor, Mariusz Niziński, dzięki któremu klub powstał i Sylwester Zawadzki, który pełni funkcję prezesa. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i operatywności klub zdobywa fundusze od hojnych sponsorów. Pieniądze są w całości przeznaczane na organizację biegów, nagrody, dyplomy, statuetki i puchary.

Działalność ŁKB, poza wspomnianymi treningami, to cykl biegowy Grand Prix Łomży. Od maja do września, w każdą drugą niedzielę miesiąca na terenie Placu Rekreacyjno–Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9, odbywają się zawody biegowe. W biegach szkolnych uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w grupach i indywidualnie pod opieką osób dorosłych. W biegu głównym może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 rok życia.

Chętnych do wzięcia udziału w biegach zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której można znaleźć regulamin biegów, poszczególne grupy wiekowe, dystanse, trasę biegu i inne ważne informacje.

www.republika.pl/kblomza
E-mail:

Bożena Zawadzka
Renata Pruszyńska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę