Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Liczą na rezerwę

Rolnicy z województw mazowieckiego i podlaskiego złożyli najwięcej wniosków o przyznanie dodatkowego limitu produkcji mleka. W środę maja minął termin ich składania. W tym czasie do Agencji Rynku Rolnego wpłynęło od rolników 41 400 wniosków. Z województwa podlaskiego wnioski złożyło 9,5 tys rolników.

Według znowelizowanej ustawy o rynku mleka, dodatkowe kwoty z rezerwy restrukturyzacyjnej w pierwszej kolejności otrzymają rolnicy, którzy przekroczyli swój limit w roku kwotowym 2005/2006 o 5 tys. kg. i mają przyznany limit produkcji nie większy niż 800 tys. kg rocznie.

Najwięcej wniosków wpłynęło w woj. mazowieckim (11,5 tys.) i podlaskim (9,5 tys.); najmniej w woj. małopolskim (72 wnioski) i podkarpackim (200). Na razie są to wstępne dane, gdyż wnioski mogą napłynąć jeszcze pocztą.
Nie wszystkie wnioski spełniają jednak kryteria ustalone do przyznania dodatkowej kwoty. Według szacunków Agencji, warunki te spełnia tylko 34 tys. rolników.

Agencja musi dokonać bilansu wykorzystania kwot mlecznych do końca lipca tego roku. Rolnicy z województwa podlaskiego swoje limity przekroczyli w największym stopniu. Tylko w mleczarni SM Piątnica rolnicy na poczet za przekroczenie mlecznych limitów wpłacili kar 2,8 mln zł.


 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę