Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Posłowie w łomżyńskim OHP

Posłowie z Sejmowej Komisja Pracy odwiedzili Łomżę. Parlamentarzyści wyjechali z Warszawy na dwudniowe wyjazdowe posiedzenie komisji w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Wasilkowie a po drodze zajechali do łomżyńskiego OHP. W trakcie ich wizyty poseł Kołakowski zaproponował by w Łomży powstał ośrodek szkolno-konferencyjny OHP.

Program posiedzenia Komisji obejmuje przede wszystkim informację Ministra Pracy i Polityki Społecznej o zamierzeniach dotyczących działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Stąd też wizyta posłów w łomżyńskim OHP. W budynku starostwa, przy ul. Szosa Zambrowska mieści się Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Młodzieżowe Biuro Pracy i Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP, które swym zasięgiem obejmują teren byłego województwa łomżyńskiego. Jak podkreślono w prezentacji placówki w ubiegłym roku do tutejszego Młodzieżowego Biura Pracy przyszło ponad 2 tys osób, a prace podjęło 1150 z nich. W tym roku ma być jeszcze lepiej bo biuro OHP przeniesiono z trzeciego pietra na parter budynku do nowo wyremontowanych pomieszczeń.

 W trakcie spotkania w Łomży poseł Lech Kołakowski, na którego zaproszenie komisja przyjechała do miasta, złożył oficjalny wniosek aby w Łomży powstał ośrodek szkolno-konferencyjnych OHP. Zdanie posła ośrodek na 200 miejsc z internatem na około 80 miejsc mógłby zostać ulokowany w przekazanym przez miasto budynku, a jego organizację i wyposażenie sfinansowałaby centrala OHP.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę