Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie ostro w dół

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu kwietnia 2006 roku wyniosła 7.182 osoby, w tym w mieście Łomża 4.365 osób i w Powiecie Łomżyńskim 2.817 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 417 osób. Z danych statystycznych wynika, że poziom bezrobocia w kwietniu zmniejszył się o 5,5 % w stosunku do poprzedniego okresu sprawozdawczego.

Zmniejszenie bezrobocia spowodowane zostało znaczną ilością podjęć pracy przez bezrobotnych oraz zgłaszanych przez pracodawców ofert pracy, kierowaniem bezrobotnych do pracy subsydiowanej ze środków Funduszu Pracy, aktywizowaniem w ramach staży, szkoleń i przygotowania zawodowego
Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2006 roku wyniosła 16,1 %,
- dla miasta Łomży 17,9 %,
- dla Powiatu Łomżyńskiego 13,9 %.

W kwietniu 2006 r. do PUP w Łomży wpłynęło 212 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 58,5 %. Pracę podjęło zaś 460 osób bezrobotnych, tj. o 102 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 22 mniej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 9,6 % wszystkich podjęć pracy w omawianym okresie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę