Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ludzkie kości w Drozdowie

Kolejne kości wykopano w pobliżu drozdowskiego dworu. Tym razem prawdopodobnie będzie to kompletny ludzki szkielet. Kości są przygniecione ogromnym kamieniem. Jak podkreśla Mirosław Grużewski dyrektor mieszczącego się dworze Lutowsławskich Muzeum Przyrody na razie nie wiadomo czy kamień położono tam specjalnie, czy też fakt że przygniata on szkielet to przypadek.

zaznaczone niewykopane jeszcze kości
zaznaczone niewykopane jeszcze kości
zaznaczony kamień pod którym znajdują sie kości
zaznaczony kamień pod którym znajdują sie kości
To już drugie zaskakujące odkrycie w pobliżu zabytkowego dworu Lutosławskich. W ubiegłym tygodniu nieopodal ściany budynku wykopano ludzką czaszkę. Dzisiejszego odkrycia dokonano kilkadziesiąt metrów dalej i najprawdopodobniej nie ma ono nic wspólnego z poprzednim. To co budzi największe zaskoczenie, to fakt, że kości są przyciśnięte ogromnym kamieniem. Jak zauważa Mirosław Grużewski, tak postępowano bardzo, bardzo dawno temu, gdy chciano zabezpieczyć ciało przed drapieżnikami... Do Drozdowa przyjechali dziś specjaliści z biura Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków, którzy polecili archeologowi zbadać znalezisko. Przypomnijmy wokół drozdowskiego budynku powstaje duży wykop w związku z prowadzonymi tam pracami związanymi z osuszaniem fundamentów ponad stuletniej budowli. To właśnie w związku z tymi pracami dokonano odkryć ludzkich szczątków. Mirosław Grużewski podkreśla, że wcześniej nie spotkał się nigdzie z zapiskami mówiącymi o jakichkolwiek pochówkach dokonywanych w tym miejscu. Nigdy też wcześniej takich odkryć tu nie dokonywano, a przynajmniej niema o tym żadnej wzmianki w dokumentach.
Pokrewne (tag): drozdowo, wykopaliska

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę