Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Burmistrz Stawisk uniewinniony

Sąd Rejonowy w Łomży nie dopatrzył się działania na niekorzyść dobra publicznego przy sprzedaży przez burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza budynku po siedzibie policji pod aptekę. Prokuratura Rejonowa w Kolnie oskarżała burmistrza o przekroczenie przekroczenie uprawnień przy przeprowadzaniu tej transakcji. W piątek sąd uniewinnił burmistrza.

Sprawa dotyczy budynku po siedzibie policji, który gminie przekazał Skarb Państwa. W lipcu ubiegłego roku burmistrz Stawisk sprzedał część tej nieruchomości pod aptekę.
Doniesienie do prokuratury złożył starosta kolneński, który twierdził, budynek gminie przekazano na działalność niekomercyjną pod m.in.: gminne centrum informacji i promocji i na mieszkania dla ofiar przemocy domowej. Sprzedaż części nieruchomości pod aptekę nawet mimo tego że z apteki korzysta społeczność gminy, trudno uznać, że działa ona dla celów publicznych - argumentował starosta kolneński. Burmistrz Marek Waszkiewicz twierdził, że sprzedaż była najlepszym wyjściem. Uzyskane pieniądze przeznaczył m.in. na remont nowej siedziby posterunku policji w Stawiskach, a jeden z lokali darowanego budynku przeznaczył, zgodnie z celem, dla ofiar przemocy domowej.
W listopadzie ub.r. sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kolnie, ale nie dopatrzyła się ona złamania prawa i odmówiła wszczęcia śledztwa. Starosta kolneński zaskarżył tę decyzję i w styczniu br. sprawa ponownie wróciła do prokuratora. Tym razem wszczęto śledztwo i w efekcie Waszkiewicza oskarżono za przekroczenie uprawnień. W piątek Sąd Rejonowy w Łomży, do którego trafił akt oskarżenia po rozpatrzeniu sprawy burmistrza uniewinnił. W działaniach burmistrza Marka Waszkiewicza przy sprzedaży nieruchomości sąd nie dopatrzył się działania na niekorzyść dobra publicznego. Wyrok nie jest prawomocny.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę