Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ptaki nad Biebrzą

Później niż zwykle, ale wiosna przyszła. W dolinie Narwi i Biebrzy jest coraz więcej ptaków, które na rozlewiskach odpoczywają w swej podróży na północny wschód. Każdego dnia lądują tu tysiące dzikich gęsi, kaczek i łabędzi. W ślad za ptakami nad Biebrzą i Narwią widać także coraz więcej ornitologów i miłośników ptaków...

Najlepsze miejsca do podglądania ptasich przelotów to odcinek pomiędzy Wizną nad Narwią a Brzostowem nad Biebrzą. Ogromne liczące nawet po kilka tysięcy ptaków stada zatrzymują się tu na kilka dni. Spóźniona wiosna sprawiła, że w tym roku na Biebrzy spotykają się gatunki, które za zwyczaj przylatywały po sobie. Teraz ptaków jest najwięcej.
Noce ptaki spędzają na środku rzeki, gdzie nie mogą zagrozić im drapieżniki. Rano, w poszukiwaniu pożywienia przenoszą się na pobliskie pola i łąki... W całej dolinie nieustannie słychać ich odgłosy...

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę