Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pierwsza rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

„Mamy wiele powodów do wdzięczności, zwłaszcza za przewodzenie Ludowi Bożemu w czasie przemian społeczno-politycznych w całym świecie i naszej Ojczyźnie, wprowadzenie Kościoła w III Tysiąclecie, a także za Jego wizytę w Łomży podczas IV pielgrzymki do Polski” - napisał ks. prał. dr Jan Sołowianiuk Wikariusz Biskupi w specjalnym komunikacie dotyczącym obchodów pierwszej rocznicy „odejścia do domu Ojca” Jana Pawła II. „To dla nas szczególna okazja do przypomnienia sobie chwil, gdy wraz z Nim czuwaliśmy u kresu Jego ziemskiej drogi” - dodał.

W niedzielę w kościołach na wszystkich Mszach św. czytane będzie „Przesłanie Biskupów polskich w pierwszą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II”. Wierni będą się modlić o rychłą beatyfikację Papieża Jana Pawła II, a wieczorem księża zachęcają do udziału w Apelu Jasnogórskim. W godzinie śmierci papieża Polaka - o 21.37 rozdzwonią się wszystkie kościelne dzwony.

W Łomży uroczystości z okazji pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II będą znacznie bogatsze.
Już w sobotę (1 kwietnia) wspominać Ojca Świętego Jana Pawła II będzie Teatrzyk Żywego Słowa Logos. W kościele Ojców Kapucynów w Łomży zaprezentuje program poetycko-muzyczny w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II ph: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych”.
W niedziele 2 kwietnia o godz. 18. przy znajdującym się przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ołtarzu papieskim, przy którym w 1991 roku Mszę św. odprawiał Jan Paweł II, rozpocznie się specjalna Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Po niej – tak jak przed rokiem wyruszy stąd marsz przed pomnik Jana Pawła II przy Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie o godz. 21.37 rozpocznie się czuwanie przygotowane przez kleryków.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę