Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Antykorupcyjne starostwo

Starostwo Powiatowe w Łomży jako jeden z 14 samorządów powiatowych w Polsce i jedyny w województwie podlaskim zostało zakwalifikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do udziału w realizacji pilotażowego projektu pt. „Wzmocnienie wdrażania Strategii Antykorupcyjnej”. W konsekwencji w łomżyński starostwie będzie „doradca etyczny”...

Program realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Phare 2003. W tym roku dla wytypowanych z poszczególnych samorządów urzędników ma zostać przeprowadzony specjalny – trwający pięć tygodni kurs. Po jego zakończeniu urzędnicy dostaną papiery „doradcy etycznego”. Obecnie instytucja ta nie jest znana w polskich urzędach administracji publicznej, ale w najbliższym czasie urzędnik taki ma przyglądać się wszystkiemu co dzieję się w urzędzie i sprawdzać czy pojawia się korupcja, lub warunki do jej rozwoju.... Z ramienia starostwa łomżyńskiego doradca etycznym ma zostać sekretarz powiatu Wojciech Dzierzgowski. Jak podkreśla wytypowanie przez MSWiA do realizacji tego pilotażowego projektu łomżyńskiego urzędu nie wskazuje go jako szczególnie zagrożonego korupcja, a jest raczej przejawem docenienia starostwa, jako urzędu który skutecznie broni się przed korupcją i posądzeniami o nią.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę