Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Działał na szkodę?

Działanie na szkodę Pepeesu zarzuca łomżyńska prokuratura byłemu prezesowi rady nadzorczej i jednocześnie głównemu udziałowcowi tej spółki - Józefowi Hubertowi G. Biznesmen, który przez kilka ostatnich lat przebywał poza granicami kraju wrócił do Polski by spotkać się łomżyńskim prokuratorem. Aby pozostać na wolności Hubert Józef G. musiał wpłacić 400 tysięcy złotych kaucji.

Zarzuty postawione biznesmenowi dotyczą lat 2000 – 2003. Wówczas G. Pełnił funkcję przewodniczącym rady nadzorczej Pepees i wtedy też „restrukturyzowano” spółkę poprzez wydzielenie spółek córek. Poza Browarem Łomża powstały wówczas też dwie dziś już nieistniejące Serwis Pepees i Spido. Nowe spółki przejęły części pracowników, po czym padły...
Śledztwo w sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W jej ocenie straty mogły sięgnąć kilkunastu milionów złotych... Akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko dziesięciu osobom z byłego kierownictwa firmy pod koniec ubiegłego roku trafił do sądu. Wśród oskarżonych nie było jednak Józefa Huberta G., który choć w ocenie prokuratorów odgrywał tu kluczową role przez ostatnie lata stale przebywał poza granicami kraju. Teraz przyjechał i stawił się w łomżyńskiej prokuraturze gdzie przedstawiono mu zarzuty. Poza kaucją 400 tys zł. która musiał wpłacić prokuratura dokonała także zabezpieczenia ma jego majątku o wartości 1 mln zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę