Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 134

Oszczędności podlaskie - z Łomży i Suwałk zabierają, a w Białymstoku dodają

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku wprowadza oszczędności. Od 1 kwietnia likwiduje po dwa etaty pracy w Łomży i w Suwałkach, by zwiększyć o osiem liczbę etatów w centrali w Białymstoku. Dyrektor WUP, Janina Mironowicz mówi, że likwidacje etatów w Łomży i Suwałkach wymusiło zmniejszenie budżetu urzędu. Zaskoczeni pracownicy i m.in. interweniujący poseł Lech Kołakowski widzą tu raczej „pazerność”.

W oddziale terenowym WUP w Łomży pracuje osiem osób. W styczniu, w ramach noworocznych wizyt kierownictwa z Białegostoku jedna z nich dostała wymówienie z pracy, a dwie pozostałe propozycje „nie do odrzucenia” zmniejszenia czasu pracy, a co się z tym wiąże przejście z całych etatów na połówki. „Propozycje” związane są z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia... Jak podkreśla dyrektor WUP. Janina Mironowicz, nie ma mowy o likwidacji placówki w Łomży. „Zawsze staramy się gospodarować oszczędnie, a w tym roku dodatkowo muszą być oszczędności bo zmniejszono plan wydatków budżetowych WUP.” Dlatego, jak dodaje, zmuszona została do ograniczenia zatrudnienia w Łomży i Suwałkach. Niemniej pani dyrektor przyznaje, że oszczędności wprowadziła tylko w Łomży i Suwałkach, a ominęły one białostocką centralę urzędu. Ba, tu w tym roku będzie dodatkowych osiem etatów... Na uwagę, że w sumie oszczędności zatem nie będzie, dyrektorka odpowiedziała, że „każdy liczy sam”. Janina Mironowicz podkreśla, że decyzję o „oszczędnościach” i zwolnieniach pracowników w Łomży podjęła sama. Poinformowała o niej jedynie Karola Tylendę - członka Zarządu Województwa Podlaskiego, który bezpośrednio nadzoruje WUP. „Pan Marszałek informację przyjął do wiadomości”. Dodaje też, że nie zgłaszał żadnych obiekcji. Zwolnieniami w łomżyńskim oddziale WUP zaniepokojony jest poseł Lech Kołakowski, do którego zgłosił się jeden z pracowników. Poseł zażądał wyjaśnień... i otrzymał je na piśmie. Janina Mironowicz poinformowała, że umowy o pracę wypowiedziała, bo zmniejszono jej budżet. Dodała także, że „pracownicy, których dotyczy wypowiedzenie umowy o pracę, zostali poinformowani o możliwości podjęcia zatrudnienia w siedzibie WUP w Białymstoku, w jednym z wydziałów zajmujących się wdrażaniem Europejskiego Funduszu Społecznego”. Poseł podkreśla, że to nie jest realizowanie pisowskiej polityki taniego państwa. „Zabranie etatów z Łomży i przeniesienie ich do Białegostoku w żadnym wypadku nie jest oszczędzaniem” - mówi Kołakowski. Dodatkowo posła zbulwersował fakt, iż dyrektor Mironowicz pisze, że zwalnianym zaproponowała przejście do pracy do Białegostoku, a osoba, która zwróciła się do posła z prośbą o interwencję twierdzi, że nikt żadnej propozycji pracy z tego urzędu pracy nie dostał. Ustosunkowując się do tego Janina Mironowicz mówiła nam, że to niemożliwe. „Takie propozycje były składane w Suwałkach i nie wiem dlaczego nie miało o nich być mowy w Łomży “– mówi.
Poseł Kołakowski twierdzi, że dotychczasowe wyjaśnienia białostockiej pani dyrektor go nie satysfakcjonują i że będzie się domagał kolejnych.
Tymczasem pracujący w tym samym budynku przy ul. Nowogrodzkiej pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy nieoficjalnie mówią, że całkiem niedawno przyjechali do Łomży przedstawiciele WUP, którzy rozglądali się po pokojach zajmowanych przez łomżyński oddział WUP. „Przeglądali co można stąd wywieźć do Białegostoku” - mówią.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę