Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Radni Łomży o pieniądzach ze ZPORR-u, Via Baltica i hipermarkecie

Tylko trzy merytoryczne tematy znalazły się w programie dzisiejszego posiedzenia Rady Miasta Łomży. Miejscy rajcy rajcować będą o wykorzystywaniu przez Urząd Miasta Łomży dotychczas otrzymanych i skuteczności starań o nowe środki ZPORR. Debatować będą o drodze szybkiego ruchu Via Baltica. Mają także ustosunkować się do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku dotyczącego stwierdzenia nieważności ich uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta w rejonie ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. Dodajmy, że jest to uchwała, która dopuszczała budowę w tym miejscu hipermarketu.

Jedynie odnośnie tego ostatniego punktu decyzja radnych może mieć większe znaczenie. Zarówno w sprawie funduszy ze ZPORR jak i drogi Via Baltika radni miasta mogą wydać oświadczenie. W przypadku wyroku WSA w Białymstoku unieważniającego uchwałę dopuszczająca możliwość budowy hipermarketu oczekuje się, że radni odwołają się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Tym bardziej, że wśród przygotowanych na sesje dokumentów jest także list podpisany przez grupę mieszkańców, którzy domagają się realizacji unieważnionego przez sąd planu zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Sikorskiego i Zawadzkiej. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę