Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Zimno, coraz zimniej...

Główne zdjęcie
marzec 2004

Średnia miesięczna temperatura powietrza w lutym 2006 roku w Łomży i regionie wyniosła minus 5 st. Celsjusza. To znacznie chłodniej niż np. dwa lata wcześniej gdy było to tylko minus 1 st. C. Mroźniejszy był także styczeń. Średnia temperatura w pierwszym miesiącu tego roku wyniosła -8 st. C, a w 2005 roku w styczniu było u nas około zera.

luty 2006
luty 2006
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował mapy średnich miesięcznych temperatur powietrza w Polsce za ostatnie trzy lata. Z ich analizy wynika, że robi się chłodniej...
W lutym 2005 roku średnie temperatury powietrza w okolicach Łomży wyniosły – 5 st. C. Rok wcześniej było to w ok. -4,5 st. C, a w 2004 roku jedynie – 1 st. C. Zimniej było także w styczniu. O ile w ubiegłym roku w styczniu w okolicach Łomży średnia temperatura powietrza wyniosła około zera, to w tym roku w styczniu było – 8 st. C.

Także marzec póki co zapowiada się bardziej zimny niż ostatnio bywało. W ubiegłym roku w marcu w rejonie Łomży średnio było -1 st. C, a przed dwoma laty + 2,5 st. C. O tym, że jest zimniej świadczą także bociany, a właściwie ich brak... Przed dwoma laty pierwszy z nich pojawił się u nas na początku marca, rok temu był w połowie, a w tym... spodziewać się go powinniśmy – zdaniem ornitologów - najwcześniej w ostatnich dniach miesiąca...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę