Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

XXI Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej

„Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce” (Ps 119, 105) Trwają przygotowania do kolejnego spotkania młodych diecezji łomżyńskiej. Tradycyjnie rozpocznie się one w przeddzień Niedzieli Palmowej. Do łomżyńskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyjeżdżają setki młodzieży by wspólnie się modlić. Papież Benedykt XVI zachęca, aby spotkanie XXI ŚDM stało się okazją do wciągnięcia wielu młodych, często zagubionych, do „duchowej pielgrzymki młodych pokoleń ku Chrystusowi”.

Do wspólnego przeżycia diecezjalnego spotkania Światowych Dni Młodzieży zachęca ks. Wojciech Nowacki dyrektor ds. Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii. - „Prowadzeni przez Pasterza diecezji będziemy mogli ożywić i pogłębić naszą wiarę, rozpoznając Chrystusa, który przemawia do nas w swoim słowie. Papieskie orędzie na tegoroczne Dni Młodzieży zaprasza, abyśmy w Bożym słowie rozpoznali światło, które pozwala nam pewnie kroczyć po drogach życia. Papież Benedykt XVI zachęca, aby spotkanie XXI ŚDM stało się okazją do wciągnięcia wielu młodych, często zagubionych, do „duchowej pielgrzymki młodych pokoleń ku Chrystusowi”. Zechciejmy więc podjąć to zaproszenie Ojca Świętego i jak najliczniej wziąć udział w spotkaniu w Łomży.
Dwudniowy program rozpocznie się w sobotę 8 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a zakończy w niedzielę Palmową uroczystą Eucharystią w Łomżyńskiej Katedrze.
Podobnie jak w ubiegłych latach liczymy na otwartość serca i domów mieszkańców Łomży, którzy zechcą przyjąć uczestników spotkania pod swój dach na nocleg z soboty na niedzielę 8-9 kwietnia. Chętnych do przyjęcia młodzieży prostsze o kontakt z macierzystą parafią.”

W diecezjalnym spotkaniu w ramach Światowych Dni Młodzieży mogą wziąć udział młodzi począwszy od drugiej klasy gimnazjum. Każdej z grup towarzyszą opiekunowie. Jedną z dodatkowych atrakcji tegorocznego spotkania będzie koncert ewangelizacyjny zespołu „Mocni w Duchu” z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym z Łodzi. Odbędzie się on w sobotnie popołudnie, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po nim młodzież weźmie udział w celebracji Drogi Krzyżowej ulicami Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę