Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Związek Gmin Żydowskich chce zwrotu trzech działek w Jedwabnem.

O zwrot trzech działek należących podobno przed wojną do narodu żydowskiego w Jedwabnem zwrócił się do Komisji regulacyjnej w Warszawie Związek Gmin Żydowskich Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o tereny przy ul. Łomżyńskiej, Szkolnej i Przytulskiej, na których - w relacji gminy żydowskiej - znajdowała sie bożnica, rytualna łaźnia oraz Dom modlitwy. Strona żydowska nie dysponuje żadnymi dokumentami potwierdzającymi jej wersję.

Także urząd miasta i gminy nie ma dokumentów, które potwierdzałyby istnienie w Jedwabnem przed wojną domu modlitwy oraz łaźni. Natomiast - zdaniem świadków - na działce przy Łomżyńskiej 19 nigdy nie było bożnicy, gdyż tuż przed wojną została ona zakupiona przez ówczesny samorząd pod budowę urzędu miasta i gminy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę