Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Koniec przesłuchań II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego

W podłomżyńskim Drozdowie zakończyły się przesłuchania II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego. To jedna z głównych imprez wchodzących w program obchodów ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Roku Kompozytora. To już druga edycja konkursu dla młodzieży, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Przyrody w Drozdowie. Uczestniczy w nim na terenie całego kraju coraz więcej młodych ludzi. W tym roku jury pod przewodnictwem Jana Krenza, postanowiło nagrodzić ex aequo sześcioro finalistów: 11-letnią Karolinę Tomaszewską z Lublina, kwartet skrzypcowy z zespołu państwowych szkół muzycznych w Warszawie, 16-letnią Ewę Nowicką z Gdyni, duet Anna Loksztajn oraz Femina Cadi Sulumuna z Warszawy, duet fortepianowy Ewa Sarwińska i Karolina Szweda z Gdańska oraz 16-letniego Wiktora Kociubana z Krakowa.

Jury przyznało także cztery wyróżnienia. W opinii Jana Krenza poziom wszystkich tegorocznych prezentacji był wysoki. Wszyscy laureaci zaprezentują się w koncercie galowym. Oprócz nich zobaczymy i usłyszymy: Krystynę Szostek Radkową, Ewę Pobłocką, Ewelinę Nowicką oraz Tomasza Strahla. W programie utwory Lutosławskiego, Chopina, Bacha i Paganiniego. Początek o 17-tej w kościele św. Jakuba Apostoła w Drozdowie. Witold Lutosławski wprawdzie w Drozdowie się nie urodził, ale spędził tu kilka lat swojego dzieciństwa. Losy jego miejscowości związane były z Drozdowem przez ponad 200 lat. Także mały Witold w rodzinnym dworku przysłuchiwał się muzyce wykonywanej przez ojca i utalentowanych stryjów. Także w salonie dworku mały Witold wspinając się na palce, próbował muzykować, Tutaj także w 1922 roku powstała jego pierwsza kompozycja "Preludium".
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę