Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Codziennie przez tydzień we wszystkich prokuraturach i sądach, a także niektórych kancelariach prawnych prokuratorzy, sędziowie, kuratorzy i adwokaci za darmo będą udzielać pomocy prawnej ofiarom przestępstw. Dziś rozpoczyna się IV Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja ma wymiar ogólnopolski a zainicjowało ją Ministerstwo Sprawiedliwości.

W Łomży i miastach powiatowych byłego województwa łomżyńskiego pomocy prawnej można szukać w Sądach i Prokuraturach Rejonowych. W ramach akcji wyznaczeni prokuratorzy mają przyjmować ofiary przestępstw w godzinach pracy. W sądach wyznaczono godziny przyjęć pokrzywdzonych.

• W Sądzie Rejonowym w Łomży:
- na terenie budynku SR w Łomży informacje o uprawnieniach przysługujących ofiarom przestępstw udzielane będą w dniach 22 II; 23 II; 24 II; 27 II; 28 II; 1 III w godzinach od 9.00 do 14.00 przez dyżurujących sędziów; w tych samych dniach w godzinach od 8.00 do 15.00 podobny dyżur pełnić będą kuratorzy zawodowi,
- w Zamiejscowym Wydziale Grodzkim w Kolnie w dniach 22 – 28 II zainteresowanych przyjmować będą sędziowie w godzinach 8.15 - 9.00 oraz 13.00- 14.00.

• W Sądzie Rejonowym w Grajewie:
- informacji na temat uprawnień przysługujących ofiarom przestępstw udzielać będzie, we wszystkich dniach trwania akcji, przewodniczący Wydziału Karnego w godzinach od 9.00 do 14.00.

• W Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem na ofiary przestępstw czekać będą w dniach 22 II – 28 II 2006 r. sędziowie, asesorzy i kurator dyżurujący w godzinach od 9.00 do 15.00.

• W Sądzie Rejonowym w Zambrowie do udzielania informacji zgłosili się sędziowie i asesorzy; będą oni dyżurowali w dniach trwania akcji w godzinach od 10.00 do 12.00.

Ważna uwaga! Prokuratorzy i sędziowie nie radzą w sprawach, które już toczą się w sądzie, nie dowiemy się więc, co zrobić, by wygrać proces cywilny lub uniknąć kary. Sędziowie nie pomogą też w konkretnych sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego czy prawa pracy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę