Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Kandydaci na fotel burmistrza w Jedwabnem

Już dwóch kandydatów zgłosiło chęć kandydowania na urząd burmistrza Jedwabnego. W pierwszą niedzielę marca odbędą się tu przedterminowe wybory burmistrza. Zgodnie z rozpisanym przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza kalendarzem wyborczym, dziś o północy mija termin zgłaszania do Miejskiej Komisji Wyborczej kandydatów, którzy będą ubiegać się wybór na tę funkcję. Jak podkreśla przewodnicząca Komisji Ewa Mańko już oficjalnie zgłosili się Michał Chajewski i Marek Zabielski, a będą też i inni.

Kandydaturę byłego burmistrza Jedwabnego Michała Chajewskiego zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Michała Chajewskiego, a kandydaturę Marka Zabielskiego KWW Marka Zabielskiego.
Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej podkreśla, że zgłoszenie jeszcze jednej kandydatury zapowiedział już pełnomocnik trzeciego komitetu wyborczego.
Nowy burmistrz Jedwabnego funkcje będzie piastował zaledwie przez kilka miesięcy. Jesienią mieszkańcy tej gminy, tak jak wszystkich innych w kraju ponowie będą wybierać samorządowców.
Wybory przedterminowe w Jedwabnem ogłoszono po tym jak Naczelny Sąd Administracyjny po trwającej 28 miesięcy batalii ostatecznie orzekł, że skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę po pijanemu dotychczasowy burmistrz Michał Chajewski nie może pełnić dalej tej funkcji. Prawo nie zabrania mu jednak ponownego ubiegania się o wybór.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę