Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Ratusz kazał zdjąć plakaty Kocham Polskę!

Kilku członków Młodzieży Wszechpolskiej przed południem na Starym Rynku rozdawało pocztówki, ulotki i lizaki promujące w dniu św. Walentego kampanię Kocham Polskę! Młodzi łomżanie ustawili się w rogu Starego Rynku przy skrzyżowaniu Farnej z Długą. Na dwóch pobliskich drzewach taśmą bezbarwną przykleili plakaty promujące akcję. Po pół godzinie na miejscu zjawili się Strażnicy Miejscy, którzy jak się wyrazili „z polecenia z ratusza” kazali zerwać plakaty...

Kampania Kocham Polskę ma na celu rozpropagowanie idei nowoczesnego patriotyzmu wśród młodych ludzi. Rozdawane w dniu św. Walentego - patrona zakochanych - pocztówki z biało-czerwonym sercem i hasłem kampanii – jak przekonywali Wszechpolacy - mają zwrócić uwagę na oczywistą prawdę, że wszyscy powinniśmy kochać naszą Ojczyznę bo mamy ją tylko jedną.
Po około pół godziny od rozpoczęcia akcji, na miejscu zjawił się patrol Straży Miejskiej, który kazał natychmiast zdjąć z drzew plakaty promujące akcję... Jak argumentowali strażnicy – akcja im nie przeszkadza, ale ratusz polecił zdjąć plakaty... Wszechpolacy plakaty zdjęli... dopytywali jednocześnie czemu nikt nie reagował, gdy plakaty na tych samych drzewach we wrześniu przed przyjazdem do Łomży Andrzeja Leppera wywiesili zwolennicy Samoobrony?
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego wyjaśnia, że polecenia zdjęcia plakatów akcji Kocham Polskę wydano „bo organizatorzy akcji nie mieli zgody na ich wywieszenie, a poza tym na drzewach niczego nie wolno wieszać”.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę