Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zabawy noworoczne

W Szkole Podstawowej w Nowogrodzie zabawy noworoczne dla dzieci odbywają się co roku najczęściej w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi. Są to dni zabaw, konkursów i tańców karnawałowych uczniów w wieku od 6 do 12 lat. W tym roku bawiono się dwa dni. Klasy 0-III we wtorek 17 stycznia i klasy IV-VI oraz dzieci ze szkoły filialnej w Mątwicy w czwartek 19 stycznia. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00. Muzyka i karnawałowo udekorowana sala gimnastyczna stworzyły odświętny, wesoły, taneczny nastrój. Dzieci wyśmienicie bawiły się przy skocznej muzyce wraz z rodzicami, nauczycielami i młodszym nie uczącym się jeszcze w szkole rodzeństwem. Opiekę sprawowały wychowawczynie.
Odbyły się dwa konkursy. Pierwszy wyłonił najpiękniej przebrane dzieci. Były postacie z bajek i filmów, postacie historyczne, pory roku i inne bardzo wymyślne stroje. Drugi konkurs to turniej tańca. W rolę sędziów wcielili się rodzice. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Wszyscy byli pomysłowo przebrani i wyśmienicie tańczyli. Zwycięzcy otrzymali nagrody –maskotki.
Pod koniec choinki noworocznej do dzieci przyszedł Mikołaj z pełnymi workami prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki z słodkimi niespodziankami. Dobra atmosfera wyzwoliła wiele energii, jednak jej zasoby były jeszcze niewyczerpane gdy o godz. 19.30 nadszedł czas zakończenia zabawy, w Mątwicy dzieci bawiły się od godziny 12.00. Oprócz zabawy przy muzyce i Mikołaja uczniowie przedstawili swoje umiejętności aktorskie w krótkiej inscenizacji. Uczniom z klas IV-VI, w czwartkowy wieczór, do świetnej zabawy potrzebna była tylko „czadowa” muzyka, a nogi same rwały się do tańca. Bogumiła Rybicka

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę