Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚLUBOWANIE

Duma nas przy tym wielka rozpiera, bo pomijając względy wszelakie, pamiętać trzeba, że raz tylko w życiu 6.10.2005r w SP w Nowogrodzie stałem się stuprocentowym pierwszakiem”.
Od dnia 6 października 2005 roku czterdziestu sześciu uczniów SP im. Adama Chętnika w Nowogrodzie może o sobie powiedzieć, że stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej. W dniu tym bowiem złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.
O godzinie10.00 w sali gimnastycznej zgromadzili się członkowie społeczności ZSS w Nowogrodzie: uczniowie klas I – III, rodzice, nauczyciele i dyrekcja. Przybyli również zaproszeni goście: Pani Izabela Sidor – wizytator Kuratorium Oświaty i Pan Szczepan Zalewski - burmistrz Nowogrodu.
Uroczystość zorganizowano w formule wizyty gości – uczniów z innych krajów Unii Europejskiej. Imprezę wykorzystano do popularyzowania wiedzy o Unii Europejskiej. W rolę gości wcieli się uczniowie klas czwartych. Wystrój sali, flagi państw UE i muzyka ludowa tych państw wprowadziły wszystkich w atmosferę współczesnej Europy. Pierwszoklasiści przedstawili swoje umiejętności recytatorskie i piosenkarskie. Wykonali kilka zadań sprawdzających ich wiadomości np. rozpoznawanie flag państw UE, znajomość zasad przechodzenia przez ulicę. Prawidłowe wykonanie zadań uprawniało uczniów do złożenia ślubowania. Wszyscy pierwszacy rozwiązali zadania. Goście z UE stwierdzili, iż polska szkoła jest podobna do ich szkoły. Piierwszoklasiści powtórzyli następujące słowa przyrzeczenia:
„Ja, uczeń pierwszej klasy ślubuję, że:
Będę starać się wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem.
Będę spieszyć innym z pomocą,
Nie opuszczę nikogo w potrzebie.
Będę dbać o otaczającą przyrodę,
żeby świat był zawsze piękny”

Ślubowanie złożyli także rodzice.
Mam dziecko w tej szkole i będę:
• Zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym skarbem
• Słuchać uważnie, o czym mówi
• Pamiętać, że każdy uczeń uczy się na błędach
• Doceniać w dziecku to co w nim najlepsze
• Przytulać je często
• Cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest one małym dzieckiem. Przyrzekamy!

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia. Po tym nastąpiło wręczenie pamiątek i upominków przez wychowawczynie, starszych kolegów, rodziców i gości. Mamy głębokie przekonanie, iż słowa ślubowań nie pozostaną tylko obietnicą. Życzymy pierwszoklasistom i ich rodzicom samych miłych i satysfakcjonujących dni na drodzeedukacyjnej. Wychowawczynie klas pierwszych
Bogumiła Rybicka Grażyna Ziarno

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę