Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje 2005

W tym roku pojechałam razem ze swoją rodziną w polskie góry Tatry. Każdego dnia przemierzaliśmy górskie szlaki, wspinaliśmy się na szczyty, zachwycaliśmy się pięknem podhalańskich krajobrazów. Na pierwszy dzień zaplanowaliśmy Kasprowy Wierch. Pogoda była wspaniała. Wejście zajęło nam około 4 godzin i była to zdecydowanie trudniejsza część, gdyż na sam szczyt wchodziło się po schodach ułożonych z dużych głazów, droga powrotna była łatwiejsza i zajęła nam około 2 godzin. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy była Dolina Kościeliska. Byliśmy w Jaskini Mroźnej, szliśmy Wąwozem Kraków, z którego wspinaliśmy się po łańcuchach do Smoczej Jamy. To co zobaczyłam zachwyciło mnie bardzo, przeciskaliśmy się przez różne szczeliny a nad głową mieliśmy wielkie głazy. Następnego dnia poszliśmy nad Morskie Oko skąd wspięliśmy się nad Czarny Staw. Krajobrazy w koło były przepiękne. W dniach, które poświęcaliśmy na odpoczynek zwiedzaliśmy Zakopane. Byłam pod Wielką Krokwią, jest to skocznia narciarska, na której zimą skacze nasz sławny Adam Małysz. Kolejką naziemną wjeżdżałam na Gubałówkę, z której pieszo przeszliśmy na Buforowy Wierch. Ostatnie dni spędziliśmy na Słowacji w okolicy Liptowskiego Mikulasa. Kąpaliśmy się tam w basenach termalnych Tatralandii. Natomiast w Demianowskiej Dolinie zwiedziliśmy przepiękną Jaskinię Wolności, gdzie można podziwiać kryształowo czyste jeziorka oraz górską rzeczkę płynącą pod skałami. Kończąc pragnę zachęcić wszystkich do wędrowania górskimi szlakami, zapewniając o 100 % zadowoleniu Karolina ( uczennica 5 klasy)

Rozpoczął się rok szkolny

Pierwszego września odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uczniowie przyszli ubrani w białe koszule i bluzki. Wszędzie słychać było rozmowy i śmiechy. Gdy rozpoczęła się uroczystość na komendę wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która powitała wszystkich nauczycieli, rodziców i dzieci. Pan Dyrektor przypomniał, że 1 września 1939r wybuchła wojna, w której zginęło wielu naszych rówieśników. Pani Ania Czarnecka zorganizowała na rozpoczęcie roku szkolnego występy uczennic z kl. Vb i IVa, które śpiewały i mówiły wiersze. Po oficjalnych uroczystościach poszliśmy do swojej klas, odnowionej, z nowymi stolikami i firankami.
Kinga (uczennica kl. IVa)

Wakacje się już skończyły i z nowym zapasem sił wracamy do szkoły. Dziś 1 września o godz. 9oo uroczyście w kościele Mszą Świętą rozpoczęliśmy rok szkolny. Wszyscy zadowoleni poszliśmy do szkoły. Pani dyrektor jak zawsze życzyła nam samych 5 i 6. Po przerwie wakacyjnej mieliśmy znów okazję spotkać się z przyjaciółmi. Każdy opowiadał jak spędził wakacje. Teraz po dwóch miesiącach przerwy, wypoczęci, radośni możemy znów uczyć się pilnie i dbać o to, aby nauczyciele i rodzice byli z nas zadowoleni.
Paulina Pianka (uczennica kl. IIa)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę