Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zasolona Łomża

Około 700 ton soli i ponad 150 piasku wysypali już tej zimy na ulice Łomży pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak podkreśla Marek Olbryś z-ca dyrektora MPGKiM to już więcej niż przez całą ubiegłą zimę, choć do końca tej zimy zostało jeszcze trochę czasu. W tym tygodniu do Łomży mają dotrzeć kolejne ciężarów z solą. W sumie ma na nich być około 150 ton ładunku.

Marek Olbryś podkreśla, że sól jest skuteczna gdy temperatura utrzymuje sie powyżej minus 8 st. Celsjusza. Gdy spada poniżej do zwalczania gołoledzi konieczny staje się piasek. Przez całą zimę drogowcy z Łomży na ulice miasta wysypali już około 150 ton piasku. I o ile sól z pierwszymi roztopami spłynie z ulic do kanalizacji, to piasek raczej pozostanie na poboczach jezdni. Wiosną w miasto ruszą specjalne ekipy MPGKiM, które będą go uprzątały. Jak podkreśla Olbryś zajmie to co najmniej kilka tygodni.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę