Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rozbojem chcieli wymusić zeznania

Pięciu młodych mężczyzn, by wymusić zeznania na 20-latku, pod dyktando 21-latka pobiło w Łomży młodego mężczyznę. Sprawę na policję zgłosiła osoba, która widziała zajście.

Do bulwersującego i zuchwałego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w obrębie ulic Bernatowicza – Piękna. 20-letni mieszkaniec powiatu – jak przekazują policjanci - przyjechał do Łomży zobaczyć się z koleżanką. W między czasie zadzwonił do niego kolega i poprosił o spotkanie. Zwabiony wsiadł do samochodu, gdzie jak czytamy w komunikacie, na tylnej kanapie schowali są dwaj mężczyźni. Nie widziani z zewnątrz dwaj bracia, mieszkańcy gminy Piątnica, z jednym z nich będący w konflikcie - przed sądem toczy się postępowanie w sprawie przywłaszczenia samochodu bmw, który 20-latek dał do naprawy 21-latkowi.

Z relacji policjantów wynika, że 21-latek chcąc wymusić zmianę zeznań, chwycił zwabionego chłopaka i zaczął go dusić w samochodzie. Z kolei kolega, który podstępem zwabił go do środka, uderzał po całym ciele pięściami. 20-latkowi udało się ugryść napastnika, co pozwoliło mu wydostać się z samochodu i uciec. Mężczyźni nie dali jednak za wygraną.

Za chwilę na miejscu pojawił się kolejny brat 21-latka oraz inny zamaskowany mężczyzna. Dogonili swoją ofiarę, a nastepnie bili i kopali po całym ciele. Napastnicy próbowali zaciągnąć 20-latka do samochodu i w tym czasie zadzwonił telefon napadniętego mężczyzny. W obawie, że wezwie policję, jeden z napastników zabrał telefon. Podczas szarpaniny z telefonem poszkodowany uwolnił się i uciekł. 

Sytuacja miała miejsce około godziny 22 wieczorem i na szczęście, któryś z mieszkańców dostrzegł zamieszanie i powiadomił policję.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania 21-letniego napastnika znaleźli niewielkie ilości środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że był to kryształ oraz marihuana. Mężczyźnie, który dokonał rozboju, posiadał narkotyki i póbował zmusić do odwołania zeznań grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pozostali mężczyźni będą odpowiadać  za udział w pobiciu, zmuszanie do odwołania zeznań oraz udzielaniu narkotyków. 

Jak przekazują policjanci, 21-latek wraz z braćmi już miesiąc wcześniej próbowali siłą wymusić na mężczyźnie zmianę zeznań. 

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę