Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jednym podrzucają narkotyki, inni piją i jadą

1,6 promila i blisko promil alkoholu w organizmie mieli kierowcy, których jazda samochodem skończyła się spotkaniem z policjantami. Z kolei kierowca u którego w kieszeni znaleziono narkotyki mówił, że to podrzucone.

Policjanci z łomżyńskiej komendy piszą o kierowcach, którzy „po pijaku” ruszyli na drogi. W piątek 46-latek wjeżdżając na osiedlowy parking w Łomży, uderzył w prawidłowo zaparkowane auto. Po zdarzeniu próbował jeszcze zaparkować pojazd w garażu. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił prawo jazdy i czeka go jeszcze odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (do 3 lat) i za spowodowanie kolizji. 

Z kolei 42-latka z prawie promilem alkoholu w organizmie, policjanci – przewodnicy psów służbowych zatrzymali wczoraj rano po przejechaniu skrzyżowania na pomarańczowym. Mundurowi po otwarciu drzwi opla, od kierowcy wyczuli alkohol. 

„Poprzedniego dnia do obiadu wypił pół litra wódki” - mówił kierowca, który po tym tłumaczeniu uznał, że jest trzeźwy. Badanie alkomatem nie potwierdziło wrażenia kierowcy i wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Tego kierowcę również czeka wizyta w sądzie, a grodzi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Inaczej tłumaczył się 19-latek, którego policjanci zatrzymali na trasie Wizna – Srebrowo. Policja nie ujawnia kiedy do niego doszło, ale że miała wiedzę o narkotykach. Podczas sprawdzania okazało się, że mieszkaniec Jedwabnego w kieszeni spodni ma torebkę zamykaną strunowo z krystaliczną substancją. Mundurowym tłumaczył, że narkotyk znalazł pod siedzeniem swojego golfa i schował do kieszeni. Jak substancja znalazła się w samochodzie nie wiedział, ale trop funkcjonariuszy kierował na kolegów, których jak mówił, ostatniej nocy woził samochodem... i może to ktoś z nich zgubił wspomniane środki odurzające. 

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to niewielka ilość kryształu. Teraz grozi mu kara do 3 lat pobawienia wolności. 

źróło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę