Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ile kosztuje przewiezienie migranta ze wschodniej granicy do Niemiec?

Główne zdjęcie
Zatrzymanie migrantów w Piątnicy (Zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Okręgowa w Łomży ustaliła stawki, za które zorganizowana grupa przestępcza przewoziła osoby nielegalnie przekraczające granicę Polski z Białorusią na granicę z Niemcami.

Straż Graniczna zatrzymała pięciu obywateli Ukrainy, którym przedstawiono zarzuty miedzy innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy RP wbrew obowiązującym przepisom. Prokuratura Okręgowa w Łomży, która nadzoruje postępowanie informuje, że „zarzuty dotyczą przewożenia nielegalnych migrantów, głównie narodowości syryjskiej, od granicy polsko-białoruskiej do granicy polsko-niemieckiej”.

„Na podstawie zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego ustalono, że członkowie grupy na jednego przewiezionego w ten sposób nielegalnego migranta otrzymywali kwotę od 750 USD do 900 USD” - podaje prokuratura w komunikacie.

Wobec zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportów. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę